Péče o dubový nábytek

Dubový nábytek s přirodní povrchovou úpravou, který je olejovaný a voskovaný si žádá svou péči. Vaše pozornost bude odměněna pohledem krásný a elegantní nábytek.

Přírodní dokonalost povrchu

Masivní dubové dřevo je čistým kouskem přírody. V zájmu zachování jeho masivní krásy a charakteru, by se mělo při jeho údržbě a čištění postupovat obezřetně a s náležitou péčí. Díky ručně nanášenému oleji zůstává povrch dubového nábytku stále jako nový a nábytek tak zůstává chráněný i při jeho každodenním používání.

Čištění a údržbě dubového nábytku

Takto jednoduše se o svůj nábytek můžete starat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Každý správný prodejce masivního nábytku by Vám měl poskytnout přípravek na číštění a údržbu.

Tipy na péči o dubový nábytek

Pro obvyklou denní údržbu stačí prachovka nebo vhlký dobře vyždímaný hadřík. Nábytek utírejte vždy ve směru spár. Olejovaný nábytek nemá obecně rád kapaliny, proto doporučujeme spíše suché čístění. V žádném případě nepoužívejte k čištění dubového nábytku brusné houbičky nebo jiné materiály s drsným povrchem. Pokud něco rozlijete, setřete tekutinu co nejdříve suchým hadrem z povrch a zabraňte vsáknutí.

Obnova povrchu dubového nábytku olejováním

Čas od času je nutné obnovit povrch masivního nábytku olejováním. V případě, že se na nábytku vyskytují výrazné skvrny a nečistoty, které nelze vyičisti při obvyklé údržbě, použijte k jejich odstranění jemný smirkový papír. Při údržbě olejem vždy dbejte přesných instrukcí dodavatele přípravku. Olej nanášejte v tenkých vrstvách měkkým hadříkem.

Nábytek z masivu lakovaný nebo olejovaný?

Pokud se rozhodnete pro dubový nábytek z masivu lakovaný, jste pro jeho údržbu odkázání na odborníky - truhláře. Na více zatěžovaných místech se může vrstva laku na nábytku časem odřít a je nutná inovace celého kusu nábytku. V případě, že si zakoupíté olejovaný nábytek, máte možnost opravit si drobné oděrky a nečistoty sami a po nanesení nové olejové vrstvy obnovíte jeho vzhled, nábytek je stále jako nový.